19 grudnia, 2021 #Zdrowie

Gdy się zmotywować do okazji z otyłością

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz stan psychiczny destabilizuje nas. Ogarnia nas smutek, odrętwienie i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych. Unikamy widywania się z przyjaciółmi. 

Dopada nas obawa przed tym co powiedzą o nas obcy. Należy więc odchudzić się. Pierwszym krokiem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład nowa sukienka, nowe spodnie, wyjazd w wyśnione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze usposobienie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach obcych ludzi . W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co daje Ci tak dużą chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie kiedy zdobędziesz idealną wagę. To pomoże Ci wytrzymać w postanowieniu.

4. Chwal siebie i nagradzaj nawet za małe sukcesy. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta u fryzjera, książkę .

5. Poszukaj przyjaciela, z którym możesz konkurować. Waszym marzeniem będzie, kto prędzej zrzuci dziesięć kilogramów. Rywalizacja przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.

You Might Be Interested In