31 lipca, 2021 #Turystyka

Interesujący weekend we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o bardzo starej i interesującej historii. Na przestrzeni epok znajdował się w granicach różnych państw, by ostatecznie, wraz z końcem drugiej wojny światowej, zostać polskim miastem. Jest to niezwykle lubiana metropolia turystyczna, wizytowana także przez zagranicznych podróżnych. Co należy zobaczyć w metropolii Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był czasem powstania wielu interesujących budynków modernistycznych w mieście. Wówczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych konstrukcji także będą mieli co podziwiać w mieście, przykłady budowli tego stylu można spotkać na ulicy Kiełbaśniczej czy Rzeźniczej. Wrocław to także interesujące świątynie, powstałe w czasie Średniowiecza. Są to przeważnie ceglane świątynie utrzymane w Gotyckiej stylistyce. Turyści lubiący długie, wieczorne spacery, powinni odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miejscowości.

pennis vergrößern tabletten

Lecz Wrocław to nie jedynie zabytki urbanistyczne, również osoby chcące się wspaniale bawić potkają tam interesujące wrażenia. W położonym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, można znaleźć liczne bary a także dyskoteki, umieszczone jeden przy drugim. Także sam Rynek zajmuje wiele lokalów gastronomicznych, lecz ceny tam mogą być trochę wygórowane. Na każdym kroku Starego Miasta turyści spotkają interesujące restauracje, proponujące smakowite dania. Stary ratusz wrocławski jest natomiast siedzibą najstarszej restauracji w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z potomstwem musza udać się do miejskiego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed paru lat, miejsce owe jest teraz bardzo nowoczesne, możemy podziwiać tam całkiem dużo wszelkich gatunków zwierząt. Rozrywka na cały dzień zapewniona, na terenie ogrodu można spożyć również obiad. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najmodniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Co roku odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaproponowania odwiedzającym mnóstwo ciekawej atrakcji. 

You Might Be Interested In