18 grudnia, 2021 #Zdrowie

Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni postarać się, aby był to moment szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli malec jest fanem jednej bajki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również zabawy muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

schöne geburtstagswünsche

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, trafionym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się tylko do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale również wyglądają wyjątkowo efektownie). Warto postawić również na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia odbywać się będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.

You Might Be Interested In