18 grudnia, 2021 #Zdrowie

Jak zaplanować wycieczkę do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie więcej niż dziesiątki lat temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było trudne. W obecnych czasach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest stabilna, dlatego obywateli stać na urlop zagranicą. Największym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który jest znany z popularnych serialów oraz filmów. Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij przygotowania jeszcze dziś.

Mieszkańcy Polski jeżeli chcą zobaczyć Stany muszą mieć aktualną wizę. Na jej uzyskanie trzeba zostawić sobie parę miesięcy, bowiem nie jest przyznawana od ręki. Na początku należy umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym dniu trzeba wybrać się do konsulatu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba zabrać również ważny paszport. W chwili rozmowy z konsulem zostaniemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest dobra, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten dokument należy kupować bilet.

https://zyczenia.eu/newyear/de/

Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest również znacznie droższy od podróży w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie interesującej alternatywy podróży należy rozpocząć kilka miesięcy przed urlopem. Należy przewertować wiele stron, bowiem na poszczególnej z nich ceny mogą być skrajnie różne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można na początku tam się wybrać, a potem spróbować lotów krajowych, one są bardzo tanie. Pamiętajmy także, żeby prawidłowo spakować swój bagaż. Bowiem na terytorium Stanów nie można wwozić jedzenia oraz napojów będących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet. Istnieją specjalne portale w sieci, które służą pośrednictwem.

You Might Be Interested In