23 listopada, 2021 #Turystyka

Niedrogie latanie poza sezonem letnim

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli. Od kiedy niedrogie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy niedrogo latać w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze oferty musimy umieć ich szukać, a także decydować się na podróż w dogodnym terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy odwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii temperatury. Lecz wtenczas, ceny za nocleg czy samolot będą o wiele droższe, bowiem najwięcej podróżnych wówczas przybywa.Idealnym przykładem jest Izrael – w trakcie naszej wiosny pogoda tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej będzie zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Także Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez rodaków, może być tania. Samolotowy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie spada w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam wybrać już za sto złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Również osoby chcące zwiedzić USA powinny wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, kultowego miejska, najlepiej udać się w styczniu, wtedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Dużo osób z naszego kraju, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo rezerwują ten termin, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z niewielką ilością turystów.

neujahrswünsche kurz

Jeżeli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza gorącym sezonem musi cię zaciekawić. Gdyż znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacząco winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zwiedzimy. 

You Might Be Interested In